Yerel Ağ Güvenlik Testi

Yerel Ağ Sızma testi, hedefin ağ güvenliğindeki olası açıkları belirlemeye odaklanan bir tür güvenlik açığı tespitidir.

Yerel Ağ Penetrasyon testi, otomatik kontroller yapmak için komut dosyaları kullanılarak yazılım kullanılarak veya bir kişi tarafından manuel olarak yapılabilir. Bir sızma testi, genellikle kötü niyetli bir oyuncu gibi davranarak ağdaki güvenlik açıklarını belirlemeye çalışır.

Ayrıca hedeften dışarıdan erişilebilen siteleri veya hizmetleri analiz edebilir veya hedefin sistemleriyle kimlik doğrulaması yaparken olası güvenlik açıklarını belirlemeye çalışabilir. Sızma testi, aktif olarak bir bilgisayar sistemine veya ağa erişmeye çalışmayı içeren bir güvenlik testi şeklidir. Sistemin güvenlik açığını değerlendirmek için kullanılır.

Yerel Ağ Güvenlik Denetimi

Yerel Ağ Sızma Testi (Penetrasyon), güvenlik uzmanları tarafından yıllardır kullanılmaktadır. Bu testler, ağdaki olası güvenlik açıklarını belirlemek ve bir saldırgana karşı koruma sağlamak için tasarlanmıştır.

Sızma testleri (pentest olarak da bilinir), test sırasında bulunan güvenlik açıklarından nasıl yararlanılacağı konusunda bilgi sahibi olan profesyonel güvenlik test uzmanları tarafından yürütülür. Sızma testinin temel amacı, saldırganların bir bilgi sistemine organizasyonun fiziksel çevresinin dışından veya içinden yetkisiz erişim sağlayıp sağlayamayacağını belirlemektir.

Sızma testi, bir bilgisayar korsanlığı girişimi veya herhangi bir siber saldırı değildir. Aslında, gelecekteki saldırılara karşı daha iyi koruma sağlayan sisteme simüle edilmiş bir saldırıdır.

Referanslar

Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik alanında bizi tercih eden müşterilerimiz.