Wi-Fi Güvenlik Denetimi

Kablosuz ağlar, bir şirketin sistemine girmenin çok kolay bir yolu olduğu için işletme sahipleri için büyük bir endişe kaynağıdır.

Kablosuz ağlar, bir şirketin sistemine girmenin çok kolay bir yolu olduğu için işletme sahipleri için büyük bir endişe kaynağıdır. Kablosuz ağlar uzun süredir hayatımızda ve etkili bir iletişim ortamı olduğunu kanıtlayan bir teknolojidir. Bu kadar yaygın olarak kullanılmasına rağmen, kablosuz ağlarını nasıl güvenli hale getireceğini bilmeyen veya gerçekten ne kadar savunmasız olduğunu bilmeyen birçok işletme sahibi var.

Kablosuz ağlar, bilgisayar korsanları ve kötü niyetli yetkili ağ kullanıcıları dahil olmak üzere farklı kaynaklardan gelen çeşitli saldırılara açıktır. Bir BT ortamının, hassas verileri ifşa etmemek veya saldırganlara bir yol vermemek için bu tehditlerle mücadele için bir stratejiye sahip olması önemlidir.

Kablosuz Ağ Güvenlik Denetimi

Kablosuz ağ güvenliği sızma testi için gerçekleştirilen ilk iş, ağın kapsamının belirlenmesi yani keşif yapılmasıdır. Bu yöntemi kullanarak yapılan keşif sonucunda, ilgili kablosuz ağın uzaktan erişimle nasıl bir güvenlik yeteneğine sahip olduğu ölçülür.

Kullanılan yazılımlar aracılığıyla olası güvenlik açıklarını kullanarak gerçekleştirilecek bir sızma sonrası istismar aşaması, kablosuz ağ güvenliği sızma testi aşamalarını oluşturur.

Ardından gerçekleştirilen istismara bağlı olarak belirlenmiş tüm güvenlik açıklarının ve ileride sorun oluşturma olasılığı bulunan güvenlik zafiyetlerinin tamının risk analizinin ölçeklendirildiği raporlama gerçekleştirilir. Hazırlanan rapor olası ve var olan güvenlik sorunlarının analizini içeren, çözümü için gerekli yol haritasının oluşturulması için önerilerin bulunduğu bir raporlama stiline sahiptir.

Referanslar

Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik alanında bizi tercih eden müşterilerimiz.